CZ  |  ENG  |  RUS
Archiv aktualit

2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
01.12.2016

Havarovaný černobylský reaktor zakryla betonová kopule

Nová betonová kopule v odstavené jaderné elektrárně v Černobylu zakryla havarovaný čtvrtý reaktor. Kopule je dlouhá 162 metrů, vysoká 108 metrů a má odolat i zemětřesení o síle šesti stupňů. Po dobu své životnosti, která je 100 let, má nový ochranný kryt bránit úniku radioaktivity do ovzduší.

Zdroj: portál OENERGETICE.cz 
24.11.2016

MAAE ověřovala seizmickou odolnost nového typu reaktoru

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) provedla seizmickou revizi reaktorového designu Atmea 1. Jedná se o první takové přezkoumání, které bylo provedeno na novém reaktorovém designu pro jadernou elektrárnu. Tým MAAE hodnotil technické metody používané v seizmické ochraně reaktorového designu Atmea vůči bezpečnostním standardům agentury. Tým odborníků dospěl k závěru, že metodiky seizmické ochrany použité v reaktoru jsou v souladu s příslušnými bezpečnostními standardy agentury MAAE.

Zdroj: portál OENERGETICE.cz 
07.11.2016

Seminář OBK k JE Dukovany

Občanská bezpečnostní komise při JE Dukovany připravuje seminář věnovaný provozu, bezpečnosti a budoucnosti JE Dukovany. Seminář se uskuteční dne 29.11.2016 v hotelu Zámek Valeč. Program a další informace jsou uvedeny na webu OBK. 
25.10.2016

"Svět energie" pomáhá rozumět energetice a fyzice

ČEZ spustil novou multimediální aplikaci "Svět energie", která přináší pohled na energetiku a fyziku očima nejrůznějších věkových skupin. Aplikace je dostupná na www.svetenergie.cz a v prostředí Google Play a AppStore.

Zdroj: ČEZ, a.s. 
17.10.2016

VZÚ Plzeň pořádá konferenci o zvyšování životnosti komponet pro elektrárny

Ve dnech 18.-20.10.2016 proběhne odborná konference "Zvyšování životnosti komponet energetických zařízení v elektrárnách", kterou v obci Srní pořádá VZÚ Plzeň. Ústředním tématem konference je především hodnocení životnosti energetických zařízení v klasických a jaderných elektrárnách s cílem prodloužení jejich životnosti. Mezi odborníky z mnoha firem nebudou chybět i zástupci naší společnosti EGP INVEST. Více informací o konferenci je uvedeno na webu http://www.vzuplzen.cz/. 
03.10.2016

CVŘ bude ověřovat metodu k odstranění radioaktivních prvků v elektrárně Fukušima

Vědci z Centra výzkumu Řež budou ve dvouletém výzkumném projektu ověřovat metodu, kterou by se daly v budoucnu z roztavených aktivních zón tří reaktorů elektrárny Fukušima odstranit radioaktivní prvky, především uran a plutonium, tak, aby se následně mohly zlikvidovat odděleně.

Zdroj: Deník E15 
29.09.2016

EGPI na veletrhu BRODexpo 2016

Ve dnech 23.-24.9.2016 se v Kulturním domě v Uherském Brodě uskutečnil 4. ročník veletrhu BRODexpo 2016, který byl letos zaměřen na prezentaci průmyslových podniků a středních škol Uherskobrodska. Mezi vystavovateli byla i naše společnost EGP INVEST. 
27.09.2016

Mužstva fotbalistů a volejbalistek v Řeži

Dne 15.9.2016 proběhlo setkání zaměstnanců společností ÚJV Řež a Centra výzkumu Řež. V rámci této akce proběhl tradiční turnaj v malé kopané, jehož se zúčastnilo i fotbalové mužstvo EGPI a obhájilo loňské prvenství. Mužstvo hrálo ve složení L. Maček, Z. Krajčovič, L. Gášek, P. Tóth, R. Borovský, Z. Kostelník, J. Hlaváček, L. Machů, R. Jedounek, D. Plessner a P. Vaši. Naše volejbalové družstvo žen ve složení A. Halodová, I. Verbičová, I. Belovičová, M. Davičičová, A. Pechová a E. Marková zůstalo těsně bez medaile.
Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší firmy. 
26.09.2016

EGPI oslavil Den energetiků

Naše společnost EGP INVEST uspořádala dne 22.9.2016 společenské setkání k oslavě "Dne energetiků". Vedle zaměstnanců společnosti byli mezi hosty i zástupci spolupracujících firem a organizací a představitelé firem tvořící Skupinu ÚJV v čele s mateřskou společností ÚJV Řež. Setkání zahájil svým projevem ředitel EGP INVEST Jiří Holub, který přivítal všechny přítomné. Se svou zdravicí také vystoupil generální ředitel ÚJV Řež Karel Křížek. Během akce se uskutečnila řada přátelských a pracovních jednání, které doplnila svým vystoupením cimbálová muzika.
Nezapomněli jsme ani na své bývalé spolupracovníky, pro které jsme připravili v našem sídle přátelské posezení, kde se zavzpomínalo i na minulost. 
12.09.2016

EGPI úspěšně absolvoval dozorový audit

Naše společnost EGP INVEST úspěšně absolvovala dozorový audit svého integrovaného systému řízení podle norem ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Tím byla obhájena platnost všech certifikátů do září roku 2018. Audit provedla certifikační společnost Bureau Veritas Czech Republic s.r.o. 
26.08.2016

Kulatý stůl k výstavbě 5. bloku JE Dukovany

Na zámku Dukovany se dne 6.9.2016 uskuteční kulatý stůl na téma "Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s Rosatomem". Akci pořádají Energetické Třebíčsko, OHK Třebíč a OBK při JE Dukovany. 
19.08.2016

Návštěva vily Tugendhat

Ocenění práce asistentek bylo letos velmi působivým zážitkem. Na pozvání pana ředitele Petra Sláčaly jsme zavítali do Brna prohlédnout si stavbu moderní architektury 20. století. Stylové bylo zahájení v restauraci Pavillon, jejíž budova je replikou Zemanovy kavárny z roku 1926, a navodila tak atmosféru funkcionalismu. V tomto duchu jsme navštívili i další skvost architektury - vilu Tugendhat. Tato stavba je velmi ohromující spojením čistoty stylu, prostoru a funkčnosti. Pochopili jsme slova architekta Miese, že "ideální rozměry prostoru nelze vypočítat, prostor je nutno cítit".
Děkujeme panu řediteli za tento zážitek. Tým asistentek. 
15.08.2016

Rusko plánuje do roku 2030 výstavbu 11 nových jaderných reaktorů

Ruská vláda ve svém nařízení uvádí, že Ruské federace má v plánu do roku 2030 postavit až 11 nových jaderných reaktorů, a to včetně dvou rychlých sodíkem chlazených reaktorů typu BN-1200. Dokument schvaluje výstavbu bloku s reaktorem VVER-600 na jaderné elektrárně Kola a realizaci celkem sedmi jaderných bloků s reaktory VVER-TOI v JE Kola II, Smolensk II, Nižnij Novgorod, Kostroma a v plánované JE Tatar.

Zdroj: Atominfo.cz 
25.07.2016

ČEZ podal na MŽP žádost o posouzení vlivů případné výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí

Energetická společnost ČEZ předala dne 20.7.2016 na MŽP dokumenty potřebné k zahájení procesu EIA - posouzení vlivů případné výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí. Tím ČEZ začal naplňovat Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR. Více informací je na webových stránkách zde. 
04.07.2016

Lidské zdroje pro jadernou energetiku

Institut pro veřejnou diskusi uspořádal v aule Vysokého učení technického v Brně diskusní fórum na téma zajištění lidských zdrojů pro jadernou energetiku. Toto fórum bylo již třetí akcí z cyklu Energetická bezpečnost ČR. Další informace o akci jsou uvedeny na stránkách IVD. 
01.07.2016

Seminář "Budoucnost české energetiky"

V prostorách Poslanecké sněmovny se za účasti poslanců, senátorů a odborné veřejnosti uskutečnil seminář "Budoucnost české energetiky". Program semináře zahrnoval pohled odborného energetického zázemí na rozvoj jaderné energetiky, teplárenství a naplňování Státní energetické koncepce. Za EGP INVEST se semináře zúčastnil ředitel společnosti Petr Sláčala. Bližší informace o semináři jsou zde. 
14.06.2016

Mezinárodní seminář k perspektivám výzkumného střediska v Dimitrovgradu

Na začátku června se v Dimitrovgradu v Ruské federaci uskutečnil mezinárodní seminář k perspektivám Mezinárodního výzkumného střediska spojeného výstavbou a existencí výzkumného jaderného reaktoru MBIR. O vyhlídkách založení výzkumného střediska diskutovali zástupci ruského jaderného průmyslu se svými zahraničními kolegy, mezi kterými byl i ředitel společnosti EGP INVEST Petr Sláčala. Účastníci se na závěr dohodli na hlavních cílech provozu výzkumného střediska. Více informací o semináři je uvedeno zde 
02.06.2016

Sněmovna schválila nový atomový zákon

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila na své schůzi 27.5.2016 vládní návrh nového atomového zákona, který přináší komplexní a moderní právní úpravu mírového využití jaderné energie a ionizujícího záření. V rámci legislativního procesu postupuje zákon k projednání do Senátu Parlamentu ČR.

Zdroj: SÚJB 
26.05.2016

Zveřejněna výroční zpráva za rok 2015

Naše společnost EGP INVEST na svých webových stránkách zveřejnila výroční zprávu za rok 2015. Zprávu najdete v rubrice O Nás/Výroční zprávy. 
20.05.2016

EGPI podpořil dobrou věc

Naše společnost EGP INVEST finančně přispěla na zakoupení nabíjecí sady ke kochleárnímu implantátu pro osmiletou Natálku. Kochleární implantát je druh ušního implantátu určeného pro lidi s velmi vážnou poruchou sluchu. Věříme, že náš příspěvek Natálce a její rodině pomohl, o čemž svědčí i poděkování, které jsme od rodiny obdrželi. Přejeme Natálce hodně štěstí. 
17.05.2016

EGPI je partnerem spolku Jaderní veteráni

Naše společnost EGP INVEST je jedním z partnerů spolku Jaderní veteráni, jehož členy jsou i jednatelé Petr Sláčala, Jan Benešík a Jiří Holub. Jaderní veteráni, spolek, sdružuje špičkové osobnosti s dlouholetou profesní kariérou spojenou s jadernou energetikou a mírovým využitím atomové energie. Účelem spolku je sdílení znalostí a zkušeností svých členů a jejich šíření s cílem podpory jaderné energetiku u nás.
Více informací o spolku naleznete na jejich internetových stránkách www.jaderniveterani.cz. 
05.05.2016

ENERGO SUMMIT 2016 v Praze

Dne 10.5.2016 se v PVA EXPO PRAHA uskuteční ENERGO SUMMIT 2016, který je doprovodnou akcí veletrhu FOR ENERGO. Mezi partnery summitu je i Skupina ÚJV. Více informací o akci je uvedeno zde. 
02.05.2016

Česko-arménské business fórum

V rámci 2. zasedání česko-arménské Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci se dne 25.4.2016 uskutečnilo v Praze na Ministerstvu průmyslu a obchodu Česko-arménské business fórum. Tohoto setkání se kromě zástupců národních ministerstev a hospodářských komor zúčastnili i představitelé českých a arménských firem. Naše společnost EGP INVEST, která je členem Česko-arménské smíšené obchodní komory, vedla na tomto fóru několik obchodních jednání s vybranými arménskými firmami. 
29.04.2016

Valná hromada Teplárenského sdružení

V Hradci Králové se dne 27.4.2016 konala valná hromada Teplárenského sdružení České republiky. Schválila mimo jiné zprávy o činnosti a hospodaření za loňský rok, programové prohlášení na období 2016 - 2020, plán činnosti a rozpočet na rok 2016 a zvolila členy výkonné rady a revizní skupiny.  
26.04.2016

Sousedské setkání

"Žijeme a bydlíme vedle sebe a tak málo se známe. Sousedé a sousedky, malí / velcí - pojďme se společně sejít a přivítat nové sousedy".
V tomto duchu jsme se setkali s klienty z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Uherském Brodě, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a kteří se stali našimi novými sousedy na ulici Ant. Dvořáka.
Akce proběhla v pátek 22. dubna 2016 za podpory vedoucího zařízení DZP pana Ing. Martina Bříštěly, společností PRIMA BILAVČÍK  a EGP INVEST. 
07.04.2016

ČEZ obdržel licenci pro další provoz prvního bloku JE Dukovany

Státní úřad pro jadernou bezpečnost na konci března vydal povolení pro další provoz prvního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Úřad rozhodnutí zveřejnil na svých internetových stránkách. 
31.03.2016

Shromáždění delegátů OHK Třebíč

Ve středu 30.3.2016 se v prostorách Městského úřadu v Třebíči konalo Shromáždění delegátů (členů) Okresní hospodařské komory Třebíč, kterého se zúčastnili i zástupci EGP INVEST. Účastníci byli informováni o činnosti komory v loňském roce a o plánech na letošní rok. V průběhu jednání byla schválena účetní uzávěrka za rok 2015 a rozpočet na rok 2016. Současně zde byli zvoleni delegáti na valnou hromadu Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a na XXVIII. Sněm HK ČR. 
23.03.2016

ČEZ představil veřejnosti Skupinu ČEZ ESCO

Skupina ČEZ pod značku ESCO spojila firmy s dlouholetou zkušeností a významnou pozicí z mnoha různých částí energetického sektoru. Skupina ČEZ ESCO nabízí kompletní paletu energetických produktů a služeb a pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Dlaší informace jsou uveeny na webu ČEZ.

Zdroj: ČEZ, a.s. 
23.03.2016

Zasedání Mezivládní komise ČR a RF pro spolupráci

V Praze ve dnech 22.-23.3.2016 se uskutečnilo IX. zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci mezi Českou republikou a Ruskou federací. Tohoto zasedání se zúčastnila i naše společnost EGP INVEST, která se pravidelně účastní jednání pracovní skupiny pro energetiku. 
07.03.2016

Seminář k využití vodíkových technologií na veletrhu Amper

Skupina ÚJV a Česká vodíková platforma pořádají seminář a následné diskusní fórum věnované současným trendům v oblasti využití vodíkových technologií. Seminář se uskuteční dne 16.3.2016 od 14.00 hod. v rámci veletrhu Amper v Brně. Registrace na seminář s volnou vstupenkou na veletrh je na stránce - http://www.ujv.cz/cz/amper-2016. 
12.02.2016

EGPI prezentoval činnost PV IRC MBIR v Ostravě

V Ostravě-Vítkovicích se dne 4.2.2016 konal mezinárodní workshop s názvem "Výstavba experimentálního rychlého reaktoru MBIR v Dimitrovgradu v Ruské federaci", jehož pořadatelem byl Národní strojírenský klastr. Mezi účastníky byli zástupci českých firem a ruských organizací. Na workshopu mezi přednášejícími byl i zástupce společnosti EGP INVEST, který přítomné seznámil s činností Přípravného výboru IRC MBIR.
Více informací o činnosti a možnostech zapojení českých společností do PV IRC MBIR je zde. 
08.02.2016

EGPI partnerem konference o malých jaderných reaktorech

V Praze 11.2.2016 proběhne 2. ročník konference o malých jaderných reaktorech s názvem "Umíme v Česku postavit malý jaderný reaktor?". Konferenci pořádá společnost EventEra ve spolupráci s FJFI ČVUT a ÚJV Řež pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Naše společnost EGP INVEST je jedním z partnerů konference, která je určena technikům, expertům, municipalitám, potenciálním investorům a průmyslníkům. Více informací o akci je uvedeno zde. 
28.01.2016

Změny ve vedení Bureau Veritas

Od začátku ledna letošního roku byl novým ředitelem divize IVS (kontrolní periodické služby, BOZP, PO a ekologie) společnosti BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC jmenován Ing. Simon Palupčík, MBA, který ze své pozice bude zodpovědný za veškeré provozní, technické, finanční a obchodní činnosti této divize, za její řízení a komunikaci se zákazníky.

Zdroj: BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC 
19.01.2016

EGPI inicioval v ČR vznik Přípravného výboru IRC MBIR

V Ruské federaci ve výzkumném centru NIIAR ve městě Dimitrovgrad zahájila státní korporace Rosatom výstavbu víceúčelového výzkumného reaktoru na bázi rychlých neutronů MBIR. Předpokládaným termínem uvedení reaktoru do provozu je rok 2020. Jelikož se bude jednat ve světě o unikátní ozařovací zařízení, připravuje se vznik mezinárodního výzkumného centra "International Research Center MBIR".
Společnost EGP INVEST, která již tři roky pracuje na projektové dokumentaci strojovny výzkumného reaktoru, vidí v tomto mezinárodním výzkumném centru velkou příležitost k zapojení českých firem a organizací. Z tohoto důvodu EGP INVEST inicioval v ČR vznik "Přípravného výboru IRC MBIR", jeho cílem je založení konsorcia výzkumných pracovišť a jaderně energetických firem v ČR, které by vstoupilo do IRC MBIR. Členy Přípravného výboru v současnosti jsou EGP INVEST, ENERGOVÝZKUM z Brna a Doosan Škoda Power z Plzně. 
18.01.2016

Setkání s pacientem rehabilitačního centra Renona

Naše společnost v loňském roce na Slovensku začala spolupracovat s rehabilitačním centrem Renona rehabilitation. Pacienty centra nejsou jen lidé ze Slovenska, ale najdeme mezi nimi i občany naší republiky. Jedním z nich je i Tomáš, který na pozvání pana ředitele Petra Sláčaly navštívil 13.1.2016 EGP INVEST. Na setkání se hovořilo jak o Tomášově léčbě, o činnosti rehabilitačního centra, o možnostech budoucí podpory ze strany naší společnosti, tak i byly představeny výrobky chráněné dílny, kterou Tomáš navštěvuje. Do budoucnosti přejeme Tomášovi hodně pozitivní energie a především zdraví. 
05.01.2016

ENEL podepsal dohodu s EPH o prodeji podílu v SE

V prosinci loňského roku podepsala italská společnost ENEL dohodu se společností Energetický a průmyslový holding o prodeji svého podílu ve slovenské energetické společnosti Slovenské elektrárne. Ta mimo jiné realizuje dostavbu 3. a 4. bloku Jaderné elektárny Mochovce, na které se podílí i naše firma EGP INVEST.
Celou zprávu si můžete přečíst na webových stránkách SE zde. 
04.01.2016

3. reaktorový blok JE Dukovany opět dodává elektřinu do sítě

Po závěrečné tlakové a pevnostní zkoušce byly 28.12.2015 generátory obou turbín 3. reaktorového bloku přifázovány a tak třetí blok opět dodává elektrickou energii do sítě. Blok byl odstaven v září 2015 z důvodu kontroly dokumentace svarů.

Zdroj: ČEZ, a.s. 

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

© 2010 EGP INVEST, spol. s r.o.  |  Design Bizmark 
TOPlist


Úvodní strana